Hometown Cha Cha Cha Kore Dizisi Yorumum

Allahım bugünleri de mi görecektik 🙈 Ben Kore Dizisi yorumluyorum.. Vay be. Çağ atlamış olmalıyım resmen :D Neden mi? Çünkü ben Kore dizilerine çok mesafeliydim. Taa ki.. W Two World izleyene kadar. Çok fantastik, çok sıra dışı bir diziydi. Resmen etkilenmiştim. Onu neden yazmadım bilmiyorum, bir ara onu da yorumlayayım. Bugün konumuz Hometown Cha Cha Cha dizisi.

Hometown Cha Cha Cha Konusu

Çok başarılı bir diş doktoru olan Yoon Hye-Jin’in yolu bir gün Gongjin isimli sahil kasabasına düşer. Morali çok bozuktur ve biraz rahatlamaya ihtiyacı vardır. Bu arada sahilde pahalı ayakkabısının tekini kaybeder. İlk gördüğü kişi olan bay Hong’dan yardım ister. İşte iki ana karakterin tanışması burada gerçekleşir :D Ne yazık ki Bay Hong’un da pek iyi günü değildir ve kıza biraz aksi davranır. Olaylar burada bitmez, gün içinde Hye Jin ve şef Hong bir çok kez karşılaşır. Dahası Hye Jin orada bir süre mahsur kalır. Kasabayı sever sevmesine ama Seul’de yaşayan, markalı ve pahalı zevkleri olan birine göre çok küçük bir kasabadır Gongjin.

Asıl kızımı Hye Jin tam oradan arkasına bile bakmadan uzaklaşacakken, birden kafasında bir ışık yanar. Çünkü bu kasabada bir diş kliniği yoktur. Eğer orada kalıp bir klinik açarsa parayı kıracağını düşünür.. Başına geleceklerden habersiz bir şekilde o kasabada bir diş kliniği açar.

(Burada Hye Jin’in kıyafeti :D )

Bundan sonrası spoiler içerebilir..

Başlarda hanım kızımınız Hye Jin kasaba halkı ile pek anlaşamaz. Olağan kasaba toplantılarından birinde açıkta yemek yendiği için tiksinen, herkesin idare ettiği eskiden çok meşhur olan şarkıcıyı küçük görür. Böylece herkesin antipatisini kazanır. Kliniğe de kimse gitmez..

Şef hong, herkesin yardımına koşan çok sevilen birisidir. Bir sürü iş kolunda sertifikalar vardır. Ama Hye Jin ile yıldızları bir türlü barışmaz. Ne hikmetse birbirlerini görmeden de yapamazlar.

Günlerden bir gün, Hye Jin’in eski arkadaşı Ji Sung Hyun kasabaya gelir. Kendisi ünlü bir yönetmendir, yeni çekecekleri program için yer aramaktadır. Gongjin kasabasını çok sever, bu program için biçilmiş kaftandır adeta. Yıllar sonra Hye Jin ile karşılaşmaları da tesadüfün böylesidir. Çünkü yıllardır ona itiraf edemediği aşkını söylemenin tam zamandır. Söyler de.. Ama malesef karşılık bulamaz. Çünkü Hye Jin şef Hong’a deliler gibi aşıktır 😍 Bundan sonra dizi biraz daha hareketlenmeye başlar.

Şef Hong’un geçmişten gelen bir travması vardır ve biz bunu ne yazık ki son bölümlere doğru öğreniyoruz. Hayatını alt üst eden olaylar dizisinin, aşkının bile önüne geçebileceğine tanık oluyoruz..

Kafa dinlemelik dizi arayanlara birebir

Gelelim benim yorumuma. Bu dizi ilk başlarda (belki de 3 bölüm) çok sıkıcı gelmişti. Çok ağır ilerliyor, sevemeyeceğim galiba dediğim anca konusu beni içine çekti. Hye Jin ve Şef Hong’un aşkı. Acaba hep böyle çocuk gibi dalaşacaklar mı derken, birden alevlenmesi. Minicik kasabada yaşanan olaylar. Hepsi çok güzeldi 🥰

3 ninenin ayrılmaz dostluğu da beni çok etkiledi.. Birbirlerine yardım etmeleri. Sevgileri. Chef Hong’a duyulan sevgi. Galiba Türk dizilerinde unuttuğumuz sıcaklığı yeniden bulmuş gibi oldum. Malesef bizim diziler artık dram, kan ve gözyaşı dolmuş durumda..

Eğer sakin ve yavaş bir şeyler izlemek istiyorum derseniz bu dizi tam size göre ;)

Fragmanını izlemeniz için buraya bırakıyorum:

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]