Hobbit ile yeniden başlasın..

 

Dün akşam bizim için Orta Dünya macerası yeniden başladı.

Posta kutumda Hobbit özel gösterim davetiyesini görünce ne yalan söyleyeyim önce şaşırdım, sonra sevindim. Şaşırdım çünkü, Hobbit kitabını okumamıştım. Filme gitmeyi de düşünmüyordum. İleride Dvd’den izlerim diye düşünüyordum. Yani beni bir Yüzüklerin Efendisi kadar heyecanlandırmamıştı. Ta ki dün akşam İstinyepark Cinemaximum’un o devasa perdesinde filmi izleyene kadar. Sinema hem Imax hem de 3D seçeneğiyle geldi önümüze. Filmse başlı başına bir görsel şölendi.

(Ayaklara Dikkat!)

Sinemadan önce olanlar da süperdi :) Salona girmeden, bekleme kısmında başında kapşonlu biri oturuyordu. Ben de tamamen şaka olsun diye eşime, bak Elfler de buradaymış dedim. Biraz daha yaklaşında yanındakilerin de değişik bir makyaş yaptığını gördüm. En sonunda elinde oklarıyla gelen kızın kulaklarının de Elf kulağı  gibi olduğunu görünce filmi Elf’lerle birlikte izleyeceğimizi anladık :)

Gelelim filme.. (Spoiler Alert! )

Hobbit : Beklenmedik Yolculuk. Filmin adından da anlaşıldığı gibi. Yüzük bulunmadan öncesinde, hiç beklenmedik bir yolculuk ile başlıyor tüm hikaye.

Yüzüklerin Efendisi’nin hikayesini taa en başından bilmek ister misiniz? Bilbo Baggins’in hatıralarını yazdığı yerden başlıyor hikaye. Cüce kralın öyküsü ile devam ediyor. Altınlarını çok seven cüce kral. Ne oluyorsa bundan sonra oluyor. Bir ejderha gelip tüm hazinenin üzerine konuyor. Cücelerin dağını işgal ediyor. Onları yersiz yurtsuz bırakıyor..

Tabi Ejderhanın gelişi hiç iyi karşılanmıyor.

Bence filmin adı Hobbit değil de Cüce olmalıydı. Çünkü Hobbitlerden çok cüceler vardı. Elfler biraz göründü, büyücü olarak da Gandalf ve Saruman vardı!

Sinemada herkesin koptuğu tek sahne Gollum’un sahneleriydi. Genel olarak espirili bir hava vardı. Hobbit Bilbo’nun Cücelere yaptığı espiriler de komikti tabi. Keşke ticari kaygılardan dolayı tek bir kitap 3 filme bölünmeseydi..

Shire yine her zamanki gibi çok güzeldi. Devasa ekranda izleyince kendimi orada gibi hissettim. Yemyeşil çayırlarda koşan ben olmak istedim.. Bir de Elflerin diyarı.. Sadece Elfler için bir film çekilsin ne olur. Elf diyarında geçen bir film izlemek istiyorum. Savaş olmasın, Hobbitcikler ve cüceler kaçmasın.

Orklar ve Trollerden kesinlikle nefret ettim. 3. boyutun dibine vurmuş yapımcılar.  Daha fazla anlatıp büyüsünü bozmak istemiyorum.

Filmi sinemada izleyecekseniz kesinlikle 3D ve IMAX olarak izleyin. Normal bir sinemada aynı tadı alamazsınız.

Şimdi kim bekleyecek 2. ve 3. filmleri..

Son olarak Cücelerin sesinden Misty Mountain dinleyelim.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]