Hayat Şarkısı

Çok fazla Türk dizisi izlemem gibi elit bir yaklaşımda bulunacağım. Ama malesef durum böyle :)

Ama bazı istisnalar olabiliyor. Çemberimde gül oya, hatırla sevgili, ezel, Karadayı, (izlemem diyenden kork hepsini biliyor..) sevdiğim diziler arasındaydı. Benim karşı olduğum nokta, gecelerimi reklamları ile 3 saati bulan o diziye adamaktı aslında. Onun yerine kitap okurum, resim çizerim, etamin işlerim gibi yine elit bir tavrım söz konusu :) Dizi izlerken de boş duramıyorum. Aman neyse canım konumuz bu değil..

Hayat Şarkısı da ne?

Geçtiğimiz hafta tam bir durgunluk hakimdi üzerime. Paylaşım yapasım gelmedi.. O günlerden bir gün;

Bir sabah tv’de gördüm bu diziyi. Başrol oyuncusu hatun (Burcu Biricik) pek sempatik. Oyunculuğunu da severim. Nereden gördün derseniz, daha önce Beni Böyle Sev’de görmüştüm. Popüler kültürden o kadar uzak değilim canım!

Dizimizin başrolünü oynayan Hülya’nın bir de küçüklüğü var ki sormayın.. Sanırsınız kötülük tohumu.. Böyle bir çocuk olamaz.

Kısaca konusundan bahsedeyim, biraz komik bir konusu var..

Efendim, yıllar önce iki arkadaş birbirlerine söz verirler. Büyüyünce benim oğlan senin kızla evlenecek diye. Daha çocuklar 10 yaşındadır bu sözü verdiklerinde. Ama bizim bu küçük Hülya ablası ile evlenecek olan çocuğa o zamandan vurulmuştur. “Ne güzel gözlerin var senin, evlencem ben senle” diye çocuğun beynini yemektedir. Gel zaman git zaman, vakit gelir. Babalar verdiği sözü tutmak ister. Çocuklar büyümüştür. Kız da pek güzelleşmiş, oğlan da yakışıklı olmuştur. Neyse.. Kızı istemetye gittikleri gün bu Hülya cadısı durur mu. Hemen aşkı depreşir ve ablasına bir oyun yapar.. Ve ablasını almaktan vazgeçerler. Bu arada babası da üzüntüye dayanamaz vefat eder..

Bu birinci bölümün özetiydi. Konuyu gayet de iyi anlattım canım :)

Benim diziye bayılma nedenimden birincisi Hülya ve oyunculuğu. O nasıl bir ağlamadır her seferinde içim parçalanıyor. (Bkz alttaki foto)

hulya aglama

İkincisi de Bayram amca :) Yani Kerim’in babası.. (İzleyince anlarsınız ne demek istediğimi:) )

hayatsarkisi2

Üçüncü ve bonus nedenim de evin cadı gelini Zeynep :) Bir insan rolünün hakkını bu kadar mı güzel verir.. Bu kadar mı güzel gelinlik yapar. Ay bayılazam :)

hayatsarkisi1

İzliyorsanız ya da izlerseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız ;)

Şimdi küçük Hülya’dan bir kesitle bitireyim:) Dizi Salı günleri saat 20.00 ‘de oynuyormuş efenim. Nerde mi? E siz biliyorsunuzdur bence :D

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

3 Comments

  1. BENDE SEYREDİYORUM FİLMİ GERÇEKTEN GÜZEL

  2. Ayyy ben de sizin o elit takımdanım;)) geceleri kanaviçe işlerim, keçe dikerim. Hayat sarkısının ilk bölümü yayınlandığında eşim nöbetteydi izlemistim, dizi 5.bölüme geldiğinde tesadüf açtım tvyi aaaa benim dizim vardı diyerek oturdum izledim. Dizi anlayışım budur;) Karadayı hariç diğerlerini izledim ama yıllar önceydi bu diziler. Ne güzellerdi, artık yok öyle içerikli sürükleyici diziler..
    Sevgiler..

  3. Çok güzel diziler çekiliyor ciddi söylüyorum, artık boş boş izlenen diziler yerine böyle diziler olmalı.

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]