Güzel Bir Gün ve Kuşlu Kahvaltı Sofrası

Geçtiğimiz hafta Aylinden Denemeler blogunun sahibi sevgili Aylin’in evine kahvaltıya davetliydim. Daha önce de davet etmişti sağolsun ama bir türlü gitmek nasip olmamıştı. İnternetten yazışıyorduk ama yüzyüze hiç görüşmemiştik.

Ben Güngören’den kalkıp Çekmeköy’e gidebildim :)

Sağolsun Aylin beni duraktan aldı evine kadar götürdü.

Gittiğimde Papatya Prenses, Mutfak Havlusu (Zeynep) ve kardeşi Ayşegül kapıda karşıladılar. Nefis bir kahvaltı masası bizi bekliyordu :)

IMG_6491

Tabi biz hepimiz blogcu olduğumuzdan önce fotoğraf makinalarımıza sarıldık ve masanın fotoğraflarını çekmeye başladık. Halimizi görmeniz lazımdı :) Zeynep sandalyenin üzerine çıktı masayı tepeden çekiyor. Onun instragram profiline bakarsanız, tepeden masa fotoğrafları meşhur zaten :) Ben yanımda fotoğraf makinamı götürmediğim için Papatya’nın makinasına kendi hafıza kartımı takıyorum, başlıyorum çekmeye :) Biri de bizi çekseydi ne güzel olurdu :)

IMG_6494

IMG_6486

IMG_6492
(Bu yumurta servisine bayıldım!)

Sonra oturuyoruz bu güzel masaya. Sohbet muhabbet.. Mesela Zeynep ve kardeşi ile yeni tanışmamıza rağmen, sevdiğimiz şeyler aynı olunca muhabbet etmekte hiç zorlanmıyoruz.

Aylin de döktürmüş maşallah. Hangisinden yesem diye zorlanıyorum. Ev yapımı reçeller, poğaça.. Bir de annesinin yaptığı tahinli kabak tatlısı vardı ki enfesti.

Sofradan kalkarken o kuşlu minik kafesleri bize aldığını söylüyor.. Ne kadar ince düşünmüş:)

tart

tart kahve

Finali türk kahvesi ve çikolatalı tart ile yaptık. Tarifi basit ama lezzeti on numaraydı. Eve gelince neden 1 dilim daha yemedim diye kendime kızdım :)

Merak edenler için Aylin blogunda tarifini paylaştı, oraya gidebilirsiniz.

istanbul

Günün sonunda Zeynep’le birlikte Üsküdar’a geçtik. O da Beşiktaş’a gidecekti, ben Kabataş’a. Ben normalde motorla geçecektim karşıya. Haydi dedik motorla geçelim. İyi ki de öyle yapmışız. Hava çok güzeldi, gökyüzü muhteşemdi..

Böyle güzel bir günün finali de böyle olmalıydı :)

Bu güzel gün için Aylin’e teşekkür ediyorum, ellerine, emeğine sağlık.. Tadı damağımda kaldı inan ki :)

yazi

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

4 Comments

  1. Ne hoş bir sofra;)

  2. Hep diyorum insanın aynı işi yaptığı arkadaşlarıyla fotoğraf çekmesi başka güzel, ister sofra fotoğrafı olsun ister manzara fark etmez :) Ne kadar güzel kareler yakalamışsın.
    İyi ki geldin hoş geldin diyorum ben de Aylin’in kaynanası olarak :)))

  3. iyi ki geldin iyi ki yüz yüze tanıştık şahane bir gün oldu benim için gene gelin hep gelin siz :)

  4. Ne harika bir masa. Aksesuarlar çok tatlı ve pasta iştah açıcı…

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]