Dayımlarla İftarımız

Geçen akşam dayımlarla birlikte yaptık iftarımızı. Ramazan’da kalabalık sofralar güzel oluyor. Normalde 2 kişi baş başa yaptığımız iftarlarda bile yemeklere ve sofraya özen gösteriyorum. Kalabalık olunca daha özenli oluyor tabi. Ama bazı bloglarda gördüğüm kadar şaşalı değildi benim sofram. Sadeydi yine de. Soframın fotoğrafı da aceleye geldi, iftardan biraz önce çekildi. İftariyelikleri koymayı unutmuşum. Sonradan onlar da eklendi. Yemek blogcusu olmak zormuş arkadaşlarımı daha bir takdir ettim doğrusu.

Gelelim menümüze:

Tarhana Çorbası
Fırında Çeşnili Tavuk
Şehriyeli Pilav
Mücver
Karışık Salata
Zeytinyağlı Yeşil Fasulye
Revani + Dondurma

Bazılarının tarifleri var olmayanları da yazacağım en kısa zamanda.

Tarhana annemlerin el emeği. Yazın yapmışlardı bize de verdiler sağolsunlar. Minik kuzenim Emir’de rahatça içsin diye bu çorbayı tercih ettim. Ana yemeğimizi de kuzenim Eren seviyor diye yaptım. Mücver de dayım sevdiği için. Herkesin sevdiği bir şeyler olsun istedim.

2 thoughts on “Dayımlarla İftarımız

  1. Harika bir sofra harika bir iftardı ailecek bayıldık. Eren her zaman ki gibi eve gelince bile yemeklerin güzelliğinden bahsediyordu:) Ellerine sağlık. Kendi evim kadar rahat ettiğim eviniz her daim mutlulukla dolsun.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Ünlü Mudo İndirim Başladı

Sevdiğim markalardandır Mudo. Ürünlerinin farklılığı ve çeşitliliğini severim. Mağazalarında saatlerce dolaşabilirim. Tabi bir de internet mağazası var, orayı gezmek de...

Kapat