Çalışma Odamızı Düzenliyoruz

Merhabalar,

Beni tanıyanlar biliyor, bir süre önce yeni evimize taşındık. Ama hala eksikleri bitiremedik. Taşınmak hem zor hem de çok güzel. En azından büyük bir temizlik oluyor hem ev hem kendiniz için. Fazla eşyalardan kurtuluyorsunuz, ama yenileri için de yer açılmış oluyor : )

Bizim her zaman hayalimizdi geniş bir çalışma odası. Eşim ve benim bir sürü ıvır zıvırımızın olması artı kitaplarımızın çok olmasından dolayı bir odayı komple çalışma alanı olarak ayırmak zorundaydık. O yüzden 3+1 ev tercih ettik ve büyük odayı çalışma odası yapmaya karar verdik. Ama gelin görün ki şu an oda bomboş. Sadece benim eskiden kalma bir cam masam ve idareten bir kitaplık duruyor.

Çalışma odamızın dekorasyonu nasıl olmalı diye düşünürken internette araştırmalara başladım. Daha önce de kitaplık olarak kullandığımız mobilyamızı adoremobilya.com adresinden satın almıştık. Aklıma hemen orası geldi. Kitaplığımızı uzun zamandır kullanıyoruz ve bir sorun yaşamadık. Ayrıca internetten sipariş verilebiliyor olması da çok güzel.

Demonte olarak gelen mobilyayı eşim zevkle! kuruyor. Şaka bir yana mobilya kurma işini eşim çok sever.

Böylece sitede dolaşmaya başladım, acaba bizim gönlümüze göre çalışma odası mobilyası var mı diye..

Odanın renklerini genel olarak gri + hardal (sarı) ve ahşap rengi olarak belirledik.

Buna göre adoremobilya.com’dan bir kaç parça seçtim:

Bizim kitaplarımızı almaya tek bir kitaplık yetmeyeceği için duvardan duvara bir kitaplık düşünüyorum. Ayrıca sarı kitaplığı da renk uyumu için seçtim.

Çalışma masası ve koltuğu da ayrıca önemli bizim için. Masa olarak sade bir şey seçtim, eşim de ben de laptop kullandığımız için ekstra alana ihtiyacımız olmuyor. Bazen ben çizim yaparken ayrı bir masaya ihtiyaç duyuyorum. Onu da ayrı bir masa ile çözeriz diye düşünüyorum.

Çalışma koltuğu ise ayrıca önemli. Bazen saatlerimizi orada geçirebiliyoruz. O yüzden rahat ve kullanışlı olması ilk tercihim. İkincisi ise rengi. Gri renk odanın renkleri ile uyumlu olacağından onu seçmeye karar verdim.

Tekli berjer ise dinlenmek için verdiğimiz molalarda kitap + kahve ikilisine eşlik edecek. Bunun için bir de kahve sehpası lazımdı tabii. Onu da listeye ekledim.

Duvar rafları bir çalışma odasının olmazsa olmazı. Çalışma masasının üzerine monte ederiz, ulaşmak istediğimiz kitaplara kolayca erişiriz diye düşündüm.

Odanın genel renkleri ile uyumlu bir de şifonyer seçtim. Onun içine de ıvır zıvırlarımızı, çizim malzemelerimizi vs. koyarız diye düşünüyorum. Bence her çalışma odasında olması gereken bir parça bu çok çekmeceli dolaplar. Bir sürü dağınıklığınızı toplamasının yanı sıra aradığınızı da kolayca bulabiliyorsunuz. O yüzden olmazsa olmaz parçalardan biriydi bizim için.

Seçimlerime bakınca hepsini tek bir sitede bulmuş olmak beni çok mutlu etti. Ayrıca dükkan dükkan gezip de yorulmadım. Adore Mobilya sitesinde inanılmaz indirimler var. Bir taşla iki kuş vurmuş oluyorum ;)

Geriye sadece odanın boya badana işleri ve perdesi kalıyor. Onları da hallederiz diye düşünüyorum.

Seçtiğim parçaları incelemek isterseniz aşağı linklerini ekliyorum:

Masa: https://www.adoremobilya.com/cekmeceli-calisma-masasi

Sandalye: https://www.adoremobilya.com/handy-mate-retro-calisma-sandalyesi-gri

Büyük Kitaplık: https://www.adoremobilya.com/adore-modern-kitaplik-takimi-lake-beyaz

Tekli Kitaplık: https://www.adoremobilya.com/max-5-rafli-kitaplik-sari

Duvar Rafı: https://www.adoremobilya.com/adore-raf-11-sr-1-dekoratif-duvar-rafi-sari

Şifonyer: https://www.adoremobilya.com/side-5-cekmeceli-sifonyer-sari

Berjer: https://www.adoremobilya.com/seattle-berjer-gri

Sehpa: https://www.adoremobilya.com/napoli-yan-sehpa

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

1 Comment

  1. Sarı çok güzel bir seçim olmuş. Benim de sığmayan kitaplarım için acilen yer ayarlamam lazım.

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]