Büyük Çamlıca Camii

Ramazan-ı Şerif tüm güzelliği ile devam ediyor. Bu güzel günlerde hele de İstanbulda iseniz çok şanslısınız, büyük camiileri ziyaret edebilirsiniz. Büyük Çamlıca Camii de bunlardan biri.

Biz daha önceki senelerde Sultanahmet Camiinde iftar yapmıştık. Videolu yazıma buradan ulaşabilirsiniz :)

Aynı şekilde İstanbul’daki büyük camiilerden Eyüp Sultan Camii, Süleymaniye Camii gibi ecdadımızın bize hediye ettiği o güzel camileri de gezebilirsiniz. Bu güzel miraslarımız için ne kadar şükretsek azdır.

Ne kadar şanslıyız ki bizim dönemimizde de tarihin büyük camiileri gibi büyük bir camii yapımına şahit olduk. Büyük Çamlıca Camii gezilip görülmesi gereken büyük ve güzel camilerimizden. Biz Ramazandan önce gittik ama Ramazanda gidenler o güzel manzaralı avlusunda iftar yapma keyfine de ulaşabilirler :)

Şükür ki İstanbuldayız ve gezilecek görülecek böyle güzel yerlerimiz var..

Büyük Çamlıca Cami Nerede?

Bu güzel cami Üsküdar Çamlıca tepesinde bulunuyor. Çamlıca tepesine daha önce gittiyseniz kolayca bulabilirsiniz. Aşağıya harita linkini ekliyorum..

Nasıl, Güzel mi?

Camii bana abartıldığı gibi büyük gelmedi. İçi güzel, ihtişamlı ama asla abartılı değil. Sade, günümüz ve Osmanlı mimarisine uygun tarzda yapılmış. Büyük bir otoparkı var, abdest alma yerleri temiz ve ferah. Asansörler ve yürüyen merdivenlerle hem yaşlı hem de çocuk dostu bir mekan olmuş :) Biz ikizlerle gittiğimizden o kocaman alanda koşturmak çok hoşlarına gitti :)

Ramazanda da gitmek nasip olur mu bilmem ama gidebilsek ne güzel olurdu..

Aşağıya fotoğraflardan oluşan bir slide ekliyorum..

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]