Rahat ve Stressiz Hayatın Doğal Yolu: Masaj Yağları

Kent yaşamı, kendi içerisinde bazı stresleri, kaosu, gerginliği ve yorgunluğu da barındırıyor. Şehir yaşamı sürenlerin bu unsurların tamamını hayatından uzak tutması her zaman mümkün olmayabilir. Ancak arınmak ve daha stressiz kalabilmek mümkün! Nasıl mı? Elbette masaj yağlarının muhteşem faydalarından istifade ederek bunu başarabilirsiniz. Doğanın bir mucizesi olarak kabul edilen ve aromaterapide kullanılan sabit yağlar sayesinde tüm günün hatta tüm haftanın stresinden arınmak mümkün olacaktır. 

Masaj, yüzyıllardır rahatlamak ve stresten ya da gerginlikten arınmak için kullanılan bir yöntem! Son derece başarılı bir metot olduğu da biliniyor. Masajda kullanılan aromaterapi yağları ise masaj yöntemlerinin daha etkin olmasını sağlıyor ve etkisinin daha uzun süre devam etmesine de yardımcı oluyor. Dolayısıyla stresten arınmak, dinlenmek, gerginliğe bağlı kas ağrılarından kurtulmak isteyenler, masajın faydalarından çok daha fazla istifade edebiliyor. Eğer kent hayatının stresinden uzak, rahat ve bir o kadar da stressiz bir yaşam sürmek istiyorsanız, bunun yolunun masaj yağlarından geçtiğini açıkça ifade edebiliriz. 

Masaj Yağlarının Tek Etkisi Rahatlatma Değil! 

Tahmin edebileceğiniz gibi masaj yağlarının bedene ve zihne olan tek faydası rahatlamayı sağlaması değildir. Aynı zamanda her bir bitki yağının kendi içerisinde farklı faydalar da sunduğunu belirtmeliyiz. Örneğin sıkılaştırıcı bir etkide bulunan masaj yağları da var. Bunlar arasında en çok tercih edilen Firming sıkılaştırıcı vücut yağı oluyor. Az miktarda kullanım, istenen etkinin elde edilmesini sağlayabiliyor. E vitamini, üzüm çekirdeği, susam gibi vücudu toparlama noktasında en başarılı olan bileşenler bu üründe mevcut. Düzenli olarak kullanıldığında ise sıkılaştırıcı etkisini daha kısa zamanda görmek mümkün olabilir. 

Omega-3, omega-6 ve E vitamini kaynağı olan kenevir tohumu yağı da büyük ilgi gören masaj yağları arasında bulunuyor. Kenevir tohumu yağı vücudu besleyen bir masaj yağıdır ve zaman içerisinde daha sağlıklı bir cilde sahip olmayı sağlayabilir. Cilt fonksiyonlarını destekleme özelliği de bulunduğundan yaşlanmayı geciktirmek isteyenler için kenevir tohumu yağı en ideal seçeneklerden biridir. Cilt yüzeyinde muhteşem bir bariyer oluşturur ve bu sayede cildi olumsuz dış etkenlerden korur. 

Cilt kuruluğundan şikayet edenler ise rotasını hemen kayısı çekirdeği yağına çevirebilir. Cildi nemlendirirken aynı zamanda besleyen ve nem bariyeri oluşturarak kısa zamanda kuruluk şikayetine çözüm olan bu yağı mutlaka denemelisiniz. En çok ilgi gören masaj yağları arasında yer alması, bu özel etkilerinden kaynaklanıyor. Cilt kutuluğu şikayetinden kurtulmaya yardımcı olan kayısı çekirdeği yağı masaj yöntemleri sayesinde cildin derinlerine nüfuz edebiliyor. 

Cildinin sertleşmesinden şikayet edenler ise çareyi susam yağı ile masaj uygulanmasında bulunuyor. Susam yağı, cildin doğal hidrodinamiğinin yapılandırılmasına katkıda bulunan en özel masaj yağlarından biridir. Aynı zamanda uçucu yağların tümü ile uyumlu olması da konforlu bir şekilde kullanılmasını sağlıyor. Banyonuzdan asla eksik etmek istemeyeceğiniz ve her banyo sonrasında cildinize masaj ile yedirebileceğiniz susam yağı hem bedensel hem de ruhsal anlamda kişiye güç veriyor. Bu özelliği sayesinde Hindistan’da ‘sinir yağı’ olarak bilindiğini de belirtmeliyiz. 

Masaj yağı çeşitleri sadece bunlardan ibaret değil. Stresten uzak bir yaşam sürmek isteyenler için en ideal ve en keyifli çözümlerden biri aromaterapi yağlarından faydalanılmasıdır. Elbette düzenli olarak kullanılmaları, faydalarından daha fazla istifade etmeyi sağlar. Ancak sadece haftada 1 defa kullanılsa bile masaj yağlarının zihinsel ve fizyolojik anlamda ne kadar önemli faydalar sunduğunu anlayabilirsiniz. 

Gerçek ve Doğal Masaj Yağları Nerede Satılıyor? 

Piyasada aromaterapi yağları olarak kullanıma sunulan pek çok farklı ürün ile karşılaşabilirsiniz. Ancak bunların tamamının % 100 doğal olduğundan söz etmek güç! Dolayısıyla gerçek ve % 100 doğal olan masaj yağlarını ancak güvenilir platformlar üzerinden temin edebilirsiniz. Sahte olan masaj yağları vücudunuza hiçbir fayda sağlamayacağı gibi çeşitli cilt problemleri yaşamanıza bile neden olabilir. Bu riski göze almak yerine güvenilir internet sitelerinden alışveriş yapmak çok daha doğru bir tercih olacaktır. 

Güvenilir internet sitelerinin başında ise Alfheimaromaterapi.com geliyor. Sabit yağlardan uçucu yağlara ve masaj yağlarına kadar çok sayıda ürünü kullanıma sunan bu internet sitesinde doğal masaj yağı fiyatları da gayet makul rakamlardan oluşuyor. Bu sayede bir yandan herhangi bir endişe duymadan güvenle alışveriş yapabiliyorsunuz, diğer yandan en kaliteli doğal yağ çeşitlerini en uygun fiyat satın almanın keyfini yaşayabiliyorsunuz. Yılın belirli dönemlerinde indirimler de uygulanıyor. Ayırdığınız bütçe ile daha fazla sayıda masaj yağını satın alabilir ve deneyebilirsiniz. Hangisinin sizin için daha uygun olduğunu belirlemeniz işte bu kadar kolay olacaktır. 

Bu arada sitede sadece masaj yağı çeşitleri bulunmuyor. Saç bakım ürünleri, vücut bakım ürünleri ve erkekler için özel olarak hazırlanan bakım ürünleri de yer alıyor. Gece kremlerinden bebek bakım ürünlerine kadar oldukça geniş bir seçenek yelpazesi sunan sitede aradığınız ürünleri bulmanız da sadece birkaç saniyenizi alıyor. Bu özel ve doğal ürünleri siz de hayatınıza kazandırın. 

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]