İşte benim renklerim!

İnternet aleminde daha isimlerimiz kullanılmazken ben kendime “Serenity” nickini seçmiştim. Sebebi, Sailormoon’daki Ay Prensesi olmasıydı (bkz. kendine prenses yakıştırması yapıyor..) Sonra sonra serenity’nin dinginlik ve huzur manasına geldiğini öğrendim. Daha da bir sevdim. Bir kızım olsa adını Serenity koymam elbette ama bir o kadar severim.. Hala bazı yerlerde beni serenity diye bulabilirsiniz ;)

pantone yılın rengi rose quartz & serenity

Şu renklerin güzelliğine bakar mısınız? (Photo Credit: Jaime Davis Photography)

Pantone Yılın Rengi Nedir?

Pantone her sene o yılın temasına uygun bir rengi yılın rengi seçiyor. Bu sene 2 tane belirlemiş. Kadın ve erkek eşitliğine vurgu yapıyormuş.

Anlayacağınız bu sene iki rengi her yerde göreceğiz. Zaten sosyal medyada bir pudra pembesi ve mint aşkı vardı. Şimdi yılın rengi olması dolayısı ile, tasarımcıların ve dekorasyon severlerin daha da ilgisini çekecek. Ben bu durumdan pek memnunum :) Çünkü iki renkte benim en sevdiğim renkler arasında.

Tüm bunlardan habersiz, geçtiğimiz yaz yatak odamızı dingin mavi rengine boyatmıştık. Bir de avizemizde tatlı pembeyi kullanmıştık. Böylece odamız pantone yılın rengine uyumlu oldu ;)

pantone yılın rengi 2016

(Yatak odamın renkleri)

Bu sene düğün yapacaklar, davetiyelerinde, ev dekorasyonlarında (özellikle mutfaklara bu renk çok yakışıyor), düğün konseptlerinde bu renkleri kullanabilir.

pantone yılın rengi 2016(Peki bu masanın güzelliği? Kaynak)

Geçen senenin rengi marsala’yı hiç sevmemiştim! O yüzden seneki ödül gibi geldi. Yaşasın Rose Quartz ve Serenity!

Bu güzel renkle ilgili daha çok fikir için pinterest’te bir rose quartz&serenity tablosu oluşturdum. Oradan takip edebilirsiniz ;)

Yay! :)

yazi