Bahçe Masaları ve Bankları Nasıl Malzemelere ve Tasarımlara Sahiptir?

Dış mekanınızı dekore edebilmek ve bahçenizi bir yaşam alanı hâline getirmek için kullanabileceğiniz bankların ve masaların birçok farklı zevke hitap edebilecek, farklı tasarımları bulunmakta. Bu eşyalar, farklı tasarımların yanında çeşitli materyallerle ve renklerle karşımıza çıkabilmekte. Peki bahçe masaları ve bankları hangi tasarımlarla öne çıkıyor? Hangi çeşitler kullanıcılar arasında daha çok rağbet görüyor?

Alüminyum Döküm Masalar

Birçok farklı renkte karşımıza çıkan alüminyüm döküm masalar, genellikle diğer masalara oranla daha şık ve detaylı olmalarıyla, yuvarlak tasarımlarıyla dikkat çeker. Dış mekan tasarımında tercih edilen parçalar arasında olan alüminyum masalar, etrafını ve kendini yağmurdan koruyabilmek için bazen hazır bir şemsiye deliğine de sahip olabilir. Alüminyum masaların sağlam ve dengeli yapısı, kendilerini dış alanda kullanım için uygun kılar.

Rattan Bahçe Bankları

Rattan örgüyü sadece sehpalarda kullanacaksınız diye bir kaide de yok tabii. Bu dayanıklı malzemeyi bahçe banklarında da kullanabilir, aynı rahatlıktan otururken de faydalanabilirsiniz. Bahçenizde iki kişi oturup küçük bir atıştırmalık veya içecek paylaşmak isterseniz ortasında sehpa olan ikili rattan bankları değerlendirebilirsiniz.

Rattan Sehpalar

Bahçe tasarımında öne çıkan rattan örgüye şüphesiz ki masalarda da rastlıyoruz. Rattan örgülü eşyalar, yağmura dayanıklı, temizlenmesi kolay ve sağlam olduğu için dış mekanlarda oldukça rağbet görüyor. Eğer bahçeniz için böylesi bir eşyaya ihtiyacınız varsa rattan sehpalara göz atmanızı kesinlikle öneririz.

Masif Sehpalar

Dış mekan masaları arasında en çok tercih edilen seçeneklerden bir diğeri olan masif sehpalar, malzeme kalitesi ve hava koşullarına olan dayanıklılıklarıyla öne çıkar. Farklı renk seçenekleriyle erişebileceğiniz masif akasya ağacından yapılan bu sehpaları bahçe, havuz kenarı, balkon gibi alanlarda içiniz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Ahşap Bahçe Bankları

Oldukça klasik bir seçim olan ahşap banklar da bahçenize renk katabilecek parçalar arasında bulunmakta. Kenarları bazen demirden yapılan, minderle birlikte kullanarak rahatlığını artırabileceğiniz binbir türlü bahçe bankı Vidaxl sitesinde bulunabilir.

Çelik Bahçe Bankları

Koyu renkteki tasarımlarının asilliğiyle öne çıkan çelik banklar da bahçenizi tasarlarken göz önünde bulundurmanız gereken seçeneklerden bir tanesi. Siyah, gri gibi renklerine göz atabileceğiniz bu sade banklar, hava koşullarına dayanıklı oldukları için dış mekana uygun, sade ve göz alıcı tasarımları sayesinde ise zamansız bir şekilde şıktır.

Saksılı Bahçe Bankları

Eğer bahçenize bir bank almakla birlikte dış mekanınıza yeni dekorasyonlarla hoş bir hava katmak isterseniz ikisini birlikte yapmanızı sağlayan saksılı banklara göz atmanızı öneririz. Genellikle ahşap malzemeden yapılan bu banklar, doğal ve şık görünümleri ve taşıdıkları çiçekler sayesinde bahçenize renk katacaktır.

Bahçenizde kullanabileceğiniz masaların ve bankların bazı farklı çeşitleri bunlardı. Bahçenize, bütçenize ve zevkinize uygun parçalarla dış mekanınızı dilediğinizce tasarlayabilirsiniz.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]