Beykoz’da İftar Eyüp Sultan’da Sahur

Herkese merhabalar,

Bu aralar biraz ihmal ettim blogumu farkındayım.. Ramazan’ın son haftasına girdik, artık yavaş yavaş bizi bırakıyor.. Biz ondan çok memnun kaldık, inşallah o da bizden memnun kalmıştır..

Geçtiğimiz hafta Kastamonu’dan arkadaşlarımızın da gelmesiyle çok hareketli ve güzel günler geçirdik. Şöyle ki, iftarı Beykoz’da yapıp, sahuru Eyüp Sultan’da yaptık :) Ardından 1 günlüğüne Kastamonu’ya gidip çılgınlığımızı kanıtladık :)

Beykoz İftarımız

Kastamonu maceramız bir sonraki yazıda olsun ben size Beykoz’da iftar yapıp Eyüp Sultan’da nasıl sahur yaptığımızı anlatayım.

Her şey cumartesi günü arkadaşlarımızla Yuşa Hz.’lerini ziyaret etmek istememizle başladı. Beykoz’a geçtik, oradan Yuşa hz’lerini ziyaret ettik çok şükür. Dönerken Anadolu Fenerine gidip 3. köprüyü görecektik ama yolda çalışma vardı gidemedik. Beykoz korusunda biraz dinlendik.

Sonra canım Vişnap‘ımın yanına Paşabahçe’ye gittik. Orada kafeleri var (İskele Kafe) ve manzarası muhteşem. Ramazan başından beri orada iftar yapmak istiyorduk, kısmet bugüneymiş. Vişnap ve eşi bizi öyle güzel ağırladılar ki.. Her seferinde mahcup oluyoruz. Hem dilleri ile hem güzel yemekleri ile ağırlıyorlar bizi. Buradan da teşekkür edeyim bir kez daha..

Beykoz İftarımız

İftardan sonra Üsküdar’a geçip Aziz Mahmud Hüdai hazretlerini ziyarete gidiyoruz. Vakit de geçenin 12’si.. Ziyaretimizi yapıp Eyüp Sultan’a doğru yola koyuluyoruz.

Eyüp Sultan’da Sahur nasıl olur?

Şöyle oldu, yanımızda hazırlığımız olmadığı için simit sarayından bir şeyler alıp, Feshane’nin karşısında kurulan yerlere oturduk. Orası çay bahçesi gibi, yanınızda bir şeyler getirip çayı oradan alabilirsiniz. İftar’da kalabalık oluyor ama sahurda güzeldi. Orada da gözleme yapıyorlar. Haşlanmış yumurta da aldık. Açık havada yapılan sahurlar bir başkaymış..

Beykoz İftarımız

Eğer İstanbuldaysanız, siz de Ramazan bitmeden bir kez sahura gidin.

Sabah namazına kalacaktık ama aramızda erken kalkacaklar olduğu için kalmadan eve döndük..

Böylece Beykoz’da başlayan günümüzü Eyüp Sultan’da sonlandırmış olduk.. Aşağıdaki videoda da yolda çektiklerim var. Ama malesef sahuru çekememişim..

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

3 Comments

  1. Güzel yerler ben severim İstanbul’u…

  2. ^yaa madem günü birliğine gittiniz beni de götürseydiniz bari :)
    ya bu sahurlar iftarlar piknikler..
    ayol bunlar tam gezentigiller ;)

  3. Siz aynı gün Aziz Mahmud hz.lerine de gelmemiş miydiniz? O kadar çok gezdiniz ki kıskançlığımdan karıştırmış da olabılirim :D hahah

    Seviyorum canım şehrimin her mevsim,hem saatini. Çok şükür beraber de sahur yaptık Eyüp’de ^_^

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]