Benjamin Button’un Tuhaf Hikayesi

benjaminbutton

İnternet bağlatımın olmadığı günlerde etraftan çeken wireless ağlar ile zar zor girdiğim internette maillerime bakmaya fırsat bulabiliyordum. Yine böyle günlerden birinde zar zor bağlandığım mail sayfasında bir filmin özel gösterimine davet edildiğim yazıyordu. Ben şaka mı gerçek mi anlayamadığımdan bağlantının sınırlarını zorlamaya çalışıyordum. Filmin ismi bir tuhaftı, Benjamin Button diyordu, ben Benazir Butto ile ne alakası var diyordum. Sonunda maili düzgün görebildiğimde anladım ki, Warner Bros Türkiye’den Duygu Kutlu bloggerlar için düzenlenen özel film gösterimine davet ediyordu. Film ise maili okuduğumdan bir gün sonraydı. Yani tam zamanında okuyabilmiştim.

Ertesi gün eşimle birlikte filmin gösterileceği yer olan Nişantaşı City’s alışverişveriş merkezine doğru yola çıktık. Ne zamandır gitmek istediğim bir yerdi City’s alışveriş merkezi ama bunun bir filmin özel gösterimi için olabileceğini hiç düşünmemiştim. Beşiktaş’tan taksiyle Nişantaşına doğru giderken Akaretler’den geçtik, ne kadar farklı ve güzel bir yer Akaretler. Sakin ve güzel bir günde oraya gidip fotoğraf çekmek istiyorum.

Sinema’nın gösterileceği yere vardığımızda büyük bir kalabalıkla karşılaştık. Blog yazarları, birbirini tanıyanlar, benim gibi birbiri ile yeni tanışanlar. Kısacası bir filmin özel gösteriminden çok blogcuların galası gibiydi diyebilirim. Tam bir gala ortamıydı, sinema yeri itibariyle çok farklıydı. Ben bir çok blogcu ile yüzyüze tanışmaktan çok mutlu oldum.

Bu kadar atmosferden bahsetmek yeter, gelelim filme. Filmi izlerken içimden “herhalde ara vermeyecekler” diye düşündüm bir an. Bir hayli zaman geçti, ki bu da filmin çok uzun olduğuna işaretti. Ara verilince eşimle birbirimize baktık, arabayla gitmediğimiz pişman olduk. Çünkü çıkışta Beylikdüzün’e kadar yolumuz vardı.. Ama bu filmi keyifle izlememize engel olmadı.

Filmde Brad Pitt ve Cate Blanchett başrolleri paylaşıyor. “Alışılmadık şartlar altında dünyaya gelmişim” diyen küçük! Benjamin’in tuhaf hayat hikayesini bize anlatıyor. Kafalarımızı karıştıran acaba öyle olsaydı nasıl olurdu dedirten bir film yapmışlar. Özellikle en iyi makyaj dalında oscar alacaklarını düşünüyorum. Oyuncuların yaşlandırılmaları mükemmeldi! Bunun dışında Benjamin (yani brad pitt’in) annesi Queenie’i  canlandıran kişinin (Taraji P. Henson) oyunculuğu çok güzeldi. Cate Blanchett’te çok güzel oynamıştı. Mekanlar, makyaj, kıyafetler hepsi süperdi. Savaş zamanlarını canlandıran kareler çok gerçekçiydi. Filmin başında Brad Pitt’i çok farklı bir halde görünce, filmin sonuda acaba normal’e dönecek mi diye çok merak etmiştim. O yüzden makyaj’a hayran kaldım diyebilirim!

Filmin sonunun söylenmesinden hoşlanmam, o yüzden bahsetmeyeceğim. İzleyip görmek en iyisi. İster sinema’da ister dvd’de izlenesi hoş bir film.

Warner Bros. Türkiye’den Duygu Kutlu’ya çok teşekkür ediyorum bu güzel filmi önce izlememize olanak tanıdıkları için.

Filmin orijinal adı: The Curious Case of Benjamin Button

Ülkemizde 6 Şubat’ta vizyona girecek;
Filmin Türkiye sayfası
Filmin imdb sayfası

Film hakkında yazan blogger arkadaşlarım:
Müge Çerman
uyuyang
nReklam

Bu filmin özel gösterimi için bigmigu‘da bir gün öncesinden bir yarışma düzenlenip davetiye verildi. Bundan sonraki gösterimler için de davetiye yarışmaları yapılacağı söyleniyor. Benden söylemesi : )

Filmin fragmanı:

The Curious Case of Benjamin Button 2. Altyazılı Fragman – video powered by Metacafe

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

3 Comments

  1. Selcan says:

    Hani insanın hayatında içinde yaşadığı ve unutamadığı filmler olur ya, işte bu film de onlardan biri.. Çok zamandır böyle bir film izlememiştim. Çok güzel bir sanat eseri..

  2. Merhaba;Haydins’in blogunda kadıköy kedileri yazısına yorum bıraktığını gördüm.Fatih Camii kedilerinden birini sahiplediğin için seni tebrik etmek istedim.Zor durumda olan “can”lardan birini kurtarmışsın çok mutlu oldum.Kusura bakma bu yazıyla alakalı değil ama mail atmak isterdim mail adresinizi bulamadım.Sevgiler…

  3. Çok eski bir yazıya yorum yapmış olacağım ama bu yazıyı okuyupta yorum yapmamak olmazdı sanırım. Mutlaka izlenmesi gereken farklı bir tarzda bir film…

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]