Öğretmenler Günü Mesajı

Öğretmenler Günü Mesajı

Bugün bizi canından çok seven öğretmenlerimizin günü. Her sene 24 Kasım’da kutlanan Öğretmenler Gününü kutluyoruz. Ailemizden sonra bize bildiğimiz her şeyi öğreten öğretmenlerimizi bir gün değil, her gün hatırlamak dileği ile.

Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer’in Öğretmenler Günü Mesajı

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, “Millî Eğitim Bakanlığı olarak insani değerleri merkeze alan, fırsat eşitliğine dayanan ve öğretmenin gelişimini sürekli kılan bakış açımızla cumhuriyetimizi 100’üncü yılına omuz omuza hazırlayacağız. Ülkemizin her bir köşesinde görevini fedakârca ifa eden öğretmenlerimize teşekkür ediyor, eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Bakan Özer’in 24 Kasım mesajı şöyle: 

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ e Başöğretmenlik unvanının verildiği ve Millet Mektepleri’nin açıldığı bu anlamlı günde, yarınlarımız olan öğrencilerimizi azimle geleceğe hazırlayan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum. Öğretmenler, bir milletin müreffeh bir toplum olması yolunda en çok emek sarf eden ve bireyin öğrenme yolculuğunda ona rehberlik ederek medeniyetlerin inşasında asli görevler üstlenen yol göstericilerdir. Kültürümüzde öğretmenliğin kutsal bir meslek sayılma idraki, kadim geleneğimizden kaynaklanıp bu aziz milletin ilme, irfana, fenne ve öğretmene duyduğu saygının en büyük nişanıdır. Değerli Öğretmenlerimiz, Millî eğitimimizin ilkeleri ve aziz milletimizin değerleri istikametinde yarınlarımızın teminatı olan vatan evlatlarını istikbale hazırlamak için yaptığınız tüm çalışmaları yürekten destekliyorum. Millî Eğitim Bakanlığı olarak insani değerleri merkeze alan, fırsat eşitliğine dayanan ve öğretmenin gelişimini sürekli kılan bakış açımızla cumhuriyetimizi 100’üncü yılına omuz omuza hazırlayacağız. Ülkemizin her bir köşesinde görevini fedakârca ifa eden öğretmenlerimize teşekkür ediyor, eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Bu vesileyle emekli öğretmenlerimize uzun, sağlıklı ömür diliyor, ebediyete uğurladığımız öğretmenlerimiz ve şehit öğretmenlerimizi de rahmetle yâd ediyorum.”

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]