Mevlid Kandili Ne Zaman? Mevlid Kandili Tebriği

2022’nin son kandili olan Mevlid Kandili 7 Ekim Cuma gecesidir. Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (sallallahü aleyhi ve sellem) ‘in doğduğu gece mevlid kandili gecesidir. Rebiülevvel ayının 12’inci günüdür.

Mevlid Kandili

Rebî’ul-evvel ayının onbirinci ve onikinci günleri arasındaki gecedir. Dünyâdaki bütün insanlara Peygamber olarak gönderilen, Peygamberlerin sonuncusu ve en üstünü Muhammed Mustafâ aleyhisselâmın doğduğu gecedir. Mîlâdın 571.ci senesinde doğdu. Bu gece, Kadr gecesinden sonra, en kıymetli gecedir. Bu gece, O doğduğu için sevinenler afv olur. Bu gece, Resûlullahın sallallahü aleyhi ve sellem tevellüdü zemânlarında görülen hâlleri, mu’cizeleri okumak, dinlemek, öğrenmek çok sevâbdır. Kendileri de anlatırdı. Bu gece, Eshâb-ı kirâm radıyallahü anhüm de, bir yere toplanıp, okurlar, anlatırlardı.

Kaynak : Huzur Pınarı

Mevlid Kandilinin Önemi Nedir?

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (sallallahü aleyhi ve sellem) ‘in doğduğu geceye Mevlid Kandili gecesi denir. Bu gece dualar edilir, Peygamber Efendimizin hayatını anlatan menkıbeler okunur.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]