Kitap Fuarı ve Artist

giris.jpg

27. İstanbul Kitap Fuarı ve aynı yerde aynı zamanda açılan 18. İstanbul Sanat Fuarı başladı.  İki fuarda gezilmesi görülmesi gereken bir fuar bence.

giris2.jpg
Biz de görmeliyiz dedik ve fuar merkezinin yakınında oturmanın da avantajıyla yola çıktık. Bilişim fuarı kadar kalabalık değildi ama yine de park yeri bulmakta zorlandık. Yine bilişim fuarı ile kıyasladığımda çok gürültülü değildi ama etraftaki renk cümbüşü ve uğultu bizi çok yordu. Neredeyse 1. salonda geçirdik tüm günümüzü. Bütün standlara baktık. Okul kitapları ve çocuk kitapları da dahil. O anda “biz de bir çocuk kitabı yapalıım” diye çığlık attığımız oldu. Rengarenk kitapları görünce insanın çizim yapası geliyor. Oracıkta oturup boyama kitaplarını boyayabilirdik.

fusun.jpgTabi ki orası kitap fuarı ve bir sürü kitap var. Bazı yazarlar standlarında imza dağıtıyorlardı. Gülten Dayıoğlu, Ayşe Kulin, Abdüllatif Şener, Füsun Önal (bana el salladı: ) )ve tanımadığım, kitaplarını okumadığım meşhur veya olmayan bir sürü yazar vardı. Tam bir yazar-kitap-okuyucu buluşması ve şenliğiydi diyebilirim.

Penguen, uykusuz ve leman standları çok renkliydi, bir sürü poster, takvim, kupa bastırmışlar ve satıyorlardı. Biz de penguenden bir takvim ve uykusuzdan Fırat fare altlığı aldık. Alırken iki tane aldırmadım şimdi Fırat fare altlığı için kavga ediyoruz, sen kullanma ben kullanıcam diye :)

abdullatif_sener.jpg

Onun dışında bir kaç kitap aldık. Kitaplarda güzel indirimler vardı. Ben ne zamandır istediğim “Yüreğinin Götürdüğü Yere Git” isimli kitabı aldım Can Yayınlarından. Bordo&Siyah yayınevi yine çocuk kitaplarında çok güzel indirimler yapmış. Biz de çocuklara hediye etmek için bir kaç tane kitap aldık.

Dolaşırken yorgunluktan da bitmek üzereyken, Artist fuarına girdik. Burası kitap fuarına nazaran daha sessiz ve sakindi. Biz de yavaş yavaş tablolara ve diğer çalışmalara bakarak gezindik. Bütün çalışmalar çok güzeldi ama Günseli Kapucu’nun eserleri beni benden alıyor. Saatler geçirebilirim o standda. Her tabloya bakarak bir hikaye çıkartabilirim. İnternet’te araştırma yaptım ama Günseli Kapucu hakkında hiç bir bilgi yok. Tanışmayı çok isterdim.

İşte fuardan bir kaç kare:

fuardan4.jpg

fuardan1.jpg
Artist Fuarı

fuardan2.jpg

fuardan5.jpg

fuardan31.jpg

Bunların resim olduğuna inanmak çok zordu. Öyle detaylı çizilmişti ki..

Günseli Kapucu’nun eserlerinden bazıları:
gunseli_kapucu6.jpg

gunseli_kapucu5.jpg

gunseli_kapucu4.jpg

gunseli_kapucu3.jpg

gunseli_kapucu2.jpg

gunseli_kapucu1.jpg

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

5 Comments

 1. Fuarları gezmiş kadar oldum sayende, çok güzeller, çok teşekkür ederim Şahika. Emeğine sağlık.

 2. admin says:

  ben teşekkür ederim canım : )
  sizin de fuara gitmenizi dilerim atmosfer çok güzel : )

 3. sahika teşekkürler paylaşım için, ben de gidemedim ühüüü.. :((
  özellikle ART 2008 i görmek isterdim.

  http://www.kelebeklebizbize.blogspot.com

 4. Resimler harikaymış gerçekten. Keşke gidebilseymişim … Ne kadar detaylı çizilmişler ve renkler ne kadar güzel seçilmiş.

 5. admin says:

  hacercim her sene oluyor bu fuar, seneye sen de gidersin inşallah :)

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]