Karaca Senin Sofran ile Sofra Eğitimi

Karaca senin sofran

Merhabalar,

Bugün size bir süre önce katıldığım Karaca Sofra Eğitiminden bahsedeceğim..

Karaca, gerek yemek takımları olsun gerek çatal kaşık bıçak takımları ile olsun gönlümüzü fethetmiş durumda. Kurdukları SeninSofran.com web sitesi ile de porselen satışının bir tık ötesine gidip, o güzel sofralar nasıl kurulur bir güzel anlatmışlar. Açık söylemek gerekirse bir tasarımcı olarak yaptıkları işi çok beğendim. İçeriği de eğitimle bütünleştirince olaya ne denli ciddi yaklaştıklarını anladım.

Günlük hayatta tabak, çatal ve kaşık soframıza yeterli olsa da misafirimiz geldiğinde oldukça özeniyoruz. 12 kişilik yemek takımlarımız, yine onunla uyumlu çatal kaşık bıçak setlerimiz var. Onun yanında su bardağı, içecek bardağı vs. gibi şeyler.. Ama her davet sofrasında tüm takımı sofraya yaymak gerekmiyor! Eğer yemeğinizde çorba servisi yoksa çorba kasesi koymak çok mantıksız. Sulu yemek varsa derin tabak koymalısınız. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da ekmek tabağı. Sofra takımlarında ekmek tabağı olmaması da ayrıca bir eksiklik…

Karaca senin sofran

Aslıhan hanım bize sofranın geçmişten günümüze nasıl değiştiğini anlattı. Sofra düzeninde çatak kaşıkların yerinden peçete katlamadaki inceliklere kadar her şeye değindi. Bunlar seninsofran.com adresinde de var.

Benim dikkatimi çeken noktalara gelirsek…

  • Bizim kültürümüzden ziyade, yabancı kültürlere yer verilmiş olması. İnsan dilediğinde yer sofrasında yemeli, sol eli ile değil de sağ eli ile yiyebilmeli..
  • Sofra düzeni için oluşturulan videolar çok ilgimi çekti, her şey ayrıntılı anlatılmış.
  • Son olarak da ekmek tabağını yemek takımları içinde görmek istiyoruz :)

Karaca senin sofran

Ramazan’a Özel

SeninSofran.com ‘da Ramazan sofraları da unutulmamış. Hepimizin oldukça özendiği bir Ramazan sofrası nasıl kurulur videolu anlatmışlar.

Karaca senin sofran

Ayrıca, Ramazan’a özel bir de kampanya da var. Ramazan sofranızı paylaşıyorsunuz hem Rumi Yemek Takımını hem de 50 tl hediye kuponu kazanıyorsunuz. Herkese bol şans :)

Hepimizin mutlu olduğu, kalabalık sofralarda bulunmak dileği ile :)

yazi

 

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

3 Comments

  1. Bende Karaca Porselen sofra eğitimine katıldım…Başarılı ve yararlı bir etkinlik oldu…

  2. ben hiç güzel sofralar kuramıyorum.
    başkaları kursun ben oturayım :)
    cidden ekmeklik ne büyük eksiklik!

  3. Takımlar çok şık ve ayrıca çok güzel bir etkinlik olmuş ;) Güzel bilgiler vermişsiniz…

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]