İstanbul’a Lale Zamanı Geldi

Biz her bahar İstanbul’da lalelerin tadını çıkarıyoruz.

Önce bakıyoruz yol kenarlarındaki laleler açmış mı diye. Sonra haftasonu Emirgan korusunda buluyoruz kendimizi. Hem yeşile, hem lalere doyuyoruz. Sarı köşkte bir bardak çay ve bir dilim pasta ile ağzımızı tatlandırıyoruz. Sonra koruyu bir güzel turlayıp sahile iniyoruz.

   

Biraz boğaz havası çekiyoruz içimize. Sonra sahil boyunca yürümeye başlıyoruz. birinci köprü görünüyor. Sonra biraz daha yürüyoruz. Perili Köşk’ü geçip Bebek’e doğru uzanıyoruz. Bebek Starbucks’ta bir kahve molası veriyoruz. Haliyle epey yoruluyoruz. Her seferinde köprünün ayaklarının dibindeki evlere hayran hayran bakıyoruz. Acaba ne zaman yapıldı bu evler, kimler oturuyor acaba içinde diye sorguluyoruz kendimizce :) Eğer çok yorulmamışsak Ortaköy’e kadar sürüyor yürüyüşümüz. Ama yorulmuşsak Bebek’ten bir otobüs’e biniyoruz. Tabi Beşiktaş’a kadar trafik çilesini çekiyoruz..

  

Biz bu güzellikleri her Nisan ayında yaşıyoruz. Her İstanbul’lunun çok sevdiği Lale festivali bizim için de bir gelenek haline geliveriyor :)

Her sene Emirgan’da lale fotoğraflarımıza yenisini ekliyoruz.

Şansımıza bu sebe hava oldukça güzeldi. Geçen senelerde hep yağmurda gittiğimizi hatırlıyorum.

İnşallah daha uzun seneler bu geleneğimiz sürdürürüz :)

 

 

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

5 Comments

 1. Şahika hanım blogunuzu yeni keşfettim, ellerinize sağlık diyorum :)

  Sevgiler.

 2. admin says:

  Teşekkür ederim Leyla hanım:)

  Sevgiler..

 3. Canım bayıldım fotoğraflara:) Biz de geçen yıllarda havalar güzelleşmeye başlayınca hafta sonlarını hep Sarıyer’de kahvaltı, Emirgan’da öğleden sonra gezmesi, Ortaköy’de akşam şeklinde geçirirdik. Beylikdüzüne taşındığımızdan beri bana çoook zor geliyor oralara gitmek:( Ah şu pazar trafiği olmasa..

 4. hem blog hem bilgiler harika..sizi canı gönülden kutluyorum…Mustafa

 5. […] Biraz boğaz havası çekiyoruz içimize. Sonra sahil boyunca yürümeye başlıyoruz. birinci köprü görünüyor. Sonra biraz daha yürüyoruz. Perili Köşk’ü geçip Bebek’e doğru uzanıyoruz. Bebek Starbucks’ta bir kahve molası veriyoruz. Haliyle epey yoruluyoruz. Her seferinde köprünün ayaklarının dibindeki evlere hayran hayran bakıyoruz. Acaba ne zaman yapıldı Devamı için […]

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]