Annemlerin İhlas Kuzuluk Kaplıca evlerinde 15 günlük devremülkleri var. Her sene Kasım ayında 15 gün gelip kaplıca keyfi yapıyorlar. Evlenmeden önce ben de onlarla birlikte gelirdim, şimdi de eşimle haftasonları gidebiliyoruz. Malum iş durumları.

Bu sene de annem ve babam Kuzuluk kaplıcalarına devremülklerine geldiler. Biz de dayanamadık ilk haftasonu kendimizi onların yanında bulduk. Geldiğimiz gün yağmurlu ve kapalı bir hava bizi karşılasa da biz temiz havanın keyfini çıkarmaya çalıştık. Evler kaplıca suyu ile ısındığından sıcacık, banyolarda kaplıca suyu. İnsanın canı evden dışarı çıkmak istemiyor. Dışarı çıktığınızda pek dolaşılacak yer yok. En yakındaki Kuzuluk ya da Akyazı ‘ya gidebiliyorsunuz.

Kaplıca evlerinin dışında bir çiçek bahçesi var ki görmeye değer. Bir de köy pazarı var, peynirden tarhanaya bal kabağından kestaneye her şey var. İnsanın her şeyi alası geliyor. İstanbul’a da sadece 3 saatlik uzaklıkta olunca daha da cazip oluyor. Biz de 3 saatliğine kaçıp temiz havanın ve doğanın birazcık keyfini çıkardık.

Köy pazarında dolaşırken pişen gözlemeler ve bazlamalar karnımızı acıktırdı. Biz de daha fazla dayanamayıp gözleme yedik. 1 gözleme ile 2 kişi doyabiliyor. Nefisti..

Her yerde hurma ağaçları vardı ve üzerleri meyve doluydu…

Ve eğer giderseniz sitenin içindeki restoranda kiremitte alabalık yiyin. Şahaneydi..

Daha fazla fotoğrafı flickr hesabıma ekliyorum: http://www.flickr.com/photos/sahika/