Değişik bir Ramazan…

Mubarek ay Ramazan geldi de geçiyor. Bayrama şurada ne kaldı..

Bu Ramazan nasıl geçti hiç anlamadım. Günlerin kısalığından yakınmayacağım benim için gayet uzun geçti çünkü. Ramazan’dan 1 gün önce taşınınca haliyle 2 haftası da yerleşme ve yeni düzeni oluşturmakla geçti. Oldukça sıkıntılı bir dönem olan taşınma işini Ramazan’la birleştirince artık kafamdan dumanlar çıkacağını sandım. Neyse ki korktuğum gibi olmadı ve her şey istediğimiz gibi gitti çok şükür. Evlendiğimizden beri bu 3. taşınmamız. Son taşınmamızda daha kolileri açılmamış kitaplar vs vardı. Belki ev alırda taşınırsak diye kutularını açtırmamıştım eşime. İyi ki de açtırmamışım.. 1 sene sonra yine taşındık. Artık stabil bir hayata geçtiğimizden bütün kolileri de açmak zorunda kaldık mecburen.

 

Böyle serzenişte bulunduğuma bakmayın. Ramazan’ı en güzel şekilde geçirmeye çalışıyoruz yine de.  Mesela 2 kez gittiğimiz Sultanahmet’teki iftarımızı hiç unutmayacağım. Taşınma telaşımızın arasında siz yemek yapamazsınız diyen Hamdiye ablamızın bizi 2 kere iftara alışını da :)

 

Son haftayı geçirmek için de Gönen’ e geldim. Anne evinde Ramazan bir başka. Evde anne ve anneanne birlikte olunca ortaya çok güzel lezzetler çıkıyor. Bana da sadece yemesi kalıyor :)

 

Acısıyla tatlısıyla bir Ramazan geçirdik, inşallah en güzel şekilde eda edebilmişizdir..

 

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

4 Comments

  1. Canım Şahikacım umarım seneye Ramazan ayını daha rahat geçiririz .Ben de bu Ramazan ayının hiç bu kadar çabuk geçeceğini tahmin etmezdim..Ayak alçıda eşimden Allah razı olsun yardımlarından dolayı.Canım güle güle oturun yeni evinizde.Sevgiler..

  2. admin says:

    inşallah canım benim :) sana da Allah şifalar versin, çok zor olmuştur eminim..

  3. Canım yeni evin hayırlı mübarek olsun. Allah-ü teala sağlıkla huzurla oturmanızı nasip etsin. En güzel günlerin yeni evinizde geçmenizde diliyorum….

  4. admin says:

    Allahü teala razı olsun canım :))

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]