CİNAYET TOHUMU / Bölüm 38

   12.03.2016 / Cumartesi / Saat 21.00 : Lale Dalı Cinayetleri dosyayı kapatıldı. Zanlı Pusat Ilgaz, bir gece nezarette kaldıktan sonra, ertesi gün “13.03.2016 / Pazar günü” savcılığa sevk edildi. Sevki sırasında Ahsena Akyürek’in ölümü gerçekleşti. Doktorların çabasına rağmen kurtarılamayan kadına, Pusat’ın onun hakkında söyledikleri anlatılmadı. Serhat Seyisoğlu öğrendiği gerçeklerin yükü ve kızını kaybetmenin acısıyla kalp krizi geçirdi. Kurtarılamadı.

  Radyo binasının bahçesindeki tüm laleler imha edildi. Bina yıkıldı. Aynı imha ve yıkım çiftliğe de uygulandı. Onlara ait hiçbir şey bırakılmadı.

 Bebek, Şahin Reyhanlı altı aylıktı. Doktorların, kimyagerlerin ve hatta bilim adamlarının yoğun uğraşına rağmen kurtarılamadı. 14.03.2016 / Pazartesi günü öğle vakti öldü. İç organları küle dönmüş vaziyetteydi.

 Ölen tüm kurbanların kimlikleri, radyonun bahçesinde, PUSAT ILGAZ zehri olan lale kümesinin arasından çıktı. Kimlikler üst üstte konmuş ve lale dalıyla sıkıca bağlanmıştı.

PUSAT ILGAZ A.Ş GURURLA SUNAR :

Lale Dalı Cinayetleri

On iki kurban, on dört gün.

Pervin Geray

Uysal Uçkan

Sara Rıhtım

Arcan Ulus

Tulü Ray

Işıkhan Limoncuoğlu

Lalehan Arasın

Gencay Sorunç

Armağan Ulus

Zekai Naim

Ahsena Akyürek

Şahin Reyhanlı

  Son olarak : Mahkemeye çıkarılan Pusat Ilgaz’ın müebbet hapsine karar kılındı. Ceza evine yerleştikten sekiz gün sonra: 22.03.2016 / Salı günü / öğle vakti, kendi bulduğu PUSAT ILGAZ zehrinin iç organlarını yok etmesi sebebiyle öldü. 

 Başkomiser, Pusat’ın ölümünden sorumlu olan kişinin Asım olduğunu kendine sakladı. Duyduğu itirafı bilmiyormuş gibi davranmayı seçti. Mesleği için zordu ama Asım için bunu yapmıştı.

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]