The Levant Tahinier, Fişekhane’de Lezzetli Bir Mola

The Levant Tahinier

Yemek hepimizin hayatında önemli bir yer taşır. Bir yemeğin sadece damak zevkimize hitap etmesi yetmez, göz zevkimize de hitap etmesi gerekir. İstanbul’un bir çok yerinde çok iyi şeflerin çalıştığı, lezzeti ve görüntüsü zevkinize hitap edebilecek, aynı zamanda görkemli bir dekorasyona sahip, elit onlarca mekan sayabiliriz. Fakat şuan da bahsedeceğim mekanın bir benzeri İstanbul sınırlarında ya da dünyanın bir başka yerinde bulabileceğimiz türden bir katogeride değil. Neden mi?

Çünkü bu mekan dünyada bir ilki yapmış olan, nezih ortamı, güler yüzlü çalışanları, muhteşem tatlıları ve içecekleriyle dünyanın ilk ve tek tahin butiği The Levant Tahinier.

The Levant Tahinier

Kısaca bahsetmek gerekirse, The Levant Tahinier markası, ekseriyetle tahin bazlı tatlılar üretmekte ve dünyanın en büyük tahin üreticilerinden birisi olan Çelikler Gıda Grup şirketine bağlı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Marka, bir aile şirketi olan Çelikler Gıda’nın ortaklarından Hüseyin ÇELİK’in önderliğinde kurulmuştur.

Denediğimiz bütün tatlıların damağımızda iz bıraktığını söylemeden geçemeyeceğim. Menülerinde sıradan hiç bir tatlı yok. Çünkü her tatlının içinde en az %5 tahin var. Tahin severlere müjde! Şahsen ben tahinin her halini seven biri olarak, tatlılara kattığı denegeye bayıldım. Dünya mutfağından esinlenilmiş bir çok tatlıları da mevcut. Sadece Hermes’lerin fotoğrafını çekmek için gideceğiniz değil, yediğiniz her şeyin tadına bağımlı olacağın cinsten bir yer burası.

İçeri girdiğimizde bizi karşılayan tahin çeşmesi, tarihi eser tadında bir çok tabak, fincan setinin sergilendiği alan ve muazzam bir iç dekorasyonla her yeri ilham verici olan bu tahin butiğinin kesinlikle gidip görülesi, bolca fotoğraf çekilesi, yeni anılar biriktirilesi bir yer olduğunu düşünüyor ve gitmenizi içtenlikle tavsiye ediyorum.

The Levant Tahinier’e Nasıl Gidilir?

Mekan Fişekhane’nin içerisinde yer alıyor.

Araba ile ulaşım:

Yenikapı sahilinden, Bakırköy istikametine doğru Kennedy caddesi sahil yolu üzerinden Fişekhane’ye ulaşabilirsiniz.
E5 hattından, Bakırköy sahilyolu istikametine dönüp, Yenikapı yönüne doğru ilerlerken, Kennedy caddesi üzerinden Fişekhane’ye ulaşabilirsiniz.

Marmaray ile ulaşım:

Marmaray Zeytinburnu durağının tam karşısı.

Menü ve Fiyatlar

Mekanın bir menüsü bulunmuyor ne yazık ki, masalardaki qr kodları okuttuğunuzda sizi instagram adreslerine yönlendiriyorlar. Oradan görsel olarak istediğinizi seçebiliyorsunuz. Bizim seçimimiz tatlı ve yanında türk kahvesi oldu.

Mekanın en pahalı içeceği Golden Cappucino fiyatı 490tl.

Türk Kahvesi: 70tl
Latte: 95tl
Flat White: 95tl

Tatlılardan seçmek isterseniz:

Blueberry Eclair: 170tl
Manjary: 190tl
Golden Ball: 215tl
Forest Fruit Tart: 200tl
Tiramisu: 175tl
Chocolate chip cookie: 140tl

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]