NADİDE HAYAT,

Aslında film 2015 yapımı. Ama nedense o dönem izlemeyip,kaçırmışım. Nadide Hayat Çağan Irmak yapımı Türk filmi. Filmin ana karakterleri Demet Akbağ-Nadide (bence çok da güzel yaşattığını düşünüyorum) ve Yetkin Dikinciler.

Filmin konusu yaşamın içinden alınmış. Nadide Hanım, 30 yıllık hayat arkadaşını beklenmedik şekilde kaybedince, hayattan ne istediğini bilemez hale gelir. Bir süre birçok hobiler edinmeye çalışsa da, hepsi birer geçici heves olarak kalır. Dikiş kursundan, koroya; gezilerden kabul günlerine hiçbir aktivitede aradığı mutluluğu bulayan Nadide Hanım,gördüğü bir haberle öğrenci affından seneler sonra yararlanıp; üniversiteye kaldığı yerden devam etmek için başvurur. Zaten işler burada epey bir karmaşık hal alır. Üniversite amfisinden bir anda araştırma gemisinde kendini bulur.

Film sizi hem güldürüyor hem hüzünlendiriyor hemde düşündürüyor.Sıkılmadan soluksuz ailece izlene bilecek bir film. 7 den 70 e her yaştan izleye bilir. Sosyoloji, psikoloji var filmde.

Şuna eminim ki Nadide kimimizin annesi :) kimimizin teyzesi .Yaşamdan bir kesit izledik. Ders alabilen içinde güzel noktalarda var.

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın: