Bölüm 9 : Mavi

Sıkıca sarıldım ona. Dünyanın en güzel kokusunu son kez içime çektim. Yani, bir sonraki aya kadar, son kez.

Yüzümü avuçları arasına alıp, boşluk kalmaksızın öpmeye başlayınca kıkırdadım. Aslında bağıra bağıra ağlamak “gitme, n’olur bu kez bırakma beni” demek istiyordum. Ama diyemezdim, ağlayamazdım. Gözlerim dolduğu an onun da gözleri dolardı, dayanamazdım. Her vedamız
bir öncekinden daha çok acıtmasına rağmen, her ay gelsin diye dualar ediyorum. Evet, geliyor, hatta bazen ona gelme diyorum. Bilet parasının oldukça fazla olduğu zamanlar ya da vedamıza dayanamayacağımı bildiğim dönemler.. Ama o yine de 2 gün dahi olsa beni görebilmek için geliyor. Yine gelecek, üstelik artık sadece benim için de değil. O artık oğlumuz için de gelecek. Oğlumuz diyorum, onun erkek olduğunu, onu hissettiğim ilk andan beri biliyorum. O annesini korumak için Yaradan tarafından gönderilen bir lütuf. Babasının yokluğunda bana yoldaş olacak.

İşte bu yüzden, gözleri dolmasın diye, vedamız daha fazla can yakmasın diye ağlamak yerine kıkırdıyorum.

Gece yine koca yatakta tek başımayım. Evet, bebeğim var. Ama yine de Serhan’ın yastığı boş. Bu yokluk genzimi yakıyor.

Siz hiç evlendikten sonra yalnız bir hayat yaşadınız mı? Hayır mı? Öyleyse hisslerimi anlayamazsınız. İnsanların yanında güçlü durmak, mutlu görünmek ve gülümsemek için ne kadar çaba sarf ettiğimi bilemezsiniz. Hele bir de size acıyan bakışlarla baktıklarını görüyorsanız… Kafamı çevirip sahte bir kahkaha atıyorum öyle anlarda. Sanki o an karşımda dünya yansa umrumda olmayacakmış gibi… Halbuki içimdeki dünya kül olmak üzere.

Aşık oluyorsunuz, evleniyorsunuz ve yalnız kalıyorsunuz. Üstüne bir de hamile…

Elimi kasığımın üstüne koydum, o minicik noktayı hissetmeye çalıştım. Bebeğimizin cinsiyeti belli olana ve bir ad koyana kadar ona ‘Mavi’ diyelim, diye konuştuk Serhan’la. Neden mavi biliyor musunuz?

Bir keresinde sosyal medyada “evlilik ne renk?” diye sormuştum. Farklı farklı cevaplar almıştım. Gece o soruyu Serhan özelden yanıtlamıştı. O zamanlar sevgili falan da değildik.

“Bence evlilik mavi,” demişti. “Çünkü Mavi, Sonsuz Aşkı Simgeler.” Bu cevabı çok beğenmiştim. Sevgili olduktan sonra aşkımızın adına ‘Mavi’ dedik. Sonrasında evimizin duvarlarını maviye boyadık ve şimdi de bebeğimizi simgelesin istiyoruz. Çünkü bebeğimiz “Sonsuz Aşkımızın İnsan Hali.”

Size Serhan’la nasıl tanışıp aşık olduğumuzu anlatmış mıydım? Anlatmadım mı? Öyleyse bir sonraki akşam size aşk hikâyemizi anlatayım. Ne dersiniz?

Bu akşam devam edemeyecek kadar gözyaşlarına boğulmuş durumdayım. Çünkü Onun her gidişi, bir öncekinden daha çok yakıyor içimi…

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Bölüm 8 : Yalnız Anne

Bebeğimizin yeni fotoğrafını aldıktan sonra hastaneden ayrıldık. Eve geldiğimizde bebeğimizin minik fotoğrafını elime alıp, Serhan’a verdim. Onu yanında götürmesini istedim....

Kapat