Bölüm 3 : Rüyanın Öteki Yüzü

Bacağımın arasından sızan kan yatağı batırmasın diye hızla tuvalete koştum. Nihayet günüm geçtikten bir hafta sonra regl olabilmiştim. Ama kasığımda her ay olan o korkunç ağrının izi yoktu.

Üstümü değiştirdikten sonra yatağa geri döndüm. Serhan’ın kokusunun sindiği yastığı göğsümün arasına alarak kokusunu içime çektim. O bu dünya üstünde en güzel kokan adamdı. Onun gözlerinden sonra kokusuna aşık olmuştum. En çileden çıktığım anlarımda dahi kokusuyla sakinleşebiliyorum. O yüzden o gittikten sonra yatağın çarşafını ve yastık kılıflarını değiştirmiyorum. Hatta pijaması yastığın altında duruyor. Gece uykuya dalamadığım zaman çıkarıp sarılıyorum. Bir süre sonra kokusuyla uykuya dalıyorum.

Ne gördüğümü hatırlayamadığım rüyanın beni mutlu uyandırmış olması, regl olduğumu o an için unutturmuştu. Ta ki tuvalete girdiğimde… Kanamam devam etmemiş, kesilmişti. Her yerimin gerildiğini hissettim. Gözlerimi kapatırsam yeni bir öngörüm olur diye korktum. Elimi yüzümü yıkadım ve sabah ritüelim için mutfağa gidip su ısıtıcısını çalıştırdım.

Her sabah önce ılık bir su içer, sonrasında kahve ve kuru meyve koyar yanında da kitabımı okurum. Kahvem bittiğinde spor ayakkabılarımı giyerek sabah yürüyüşümü yaparım. Bu ritüelin dışına çıktığımda çekilmesi çok da hoş olmayan birine dönüşüveriyorum. O yüzden Serhan varken bile yataktan erkenden çıkar yürüyüşümü tamamladıktan sonra sessizce yatağa dönerim. Günün geri kalanında ve takip eden birkaç gün boyu kanamam geri dönmedi.

Birkaç gün sonra bilgisayar başında romanımı yazarken, geçen gün hatırlayamadığım rüyayı hatırladım. Neden mutlu uyandığımı ve rüyamda tam olarak ne hissettiğimi.. her şeyi.

Rüyamda hamileydim. Elim sürekli kasığımdaydı ve her onu hissettiğimde içim daha önce hissetmediğim o tuhaf mutlulukla doluyordu. Üstelik bir erkek olduğunu da biliyordum. Karnım yoktu ama bebeğin cinsiyeti dahi belli olmuştu. Bedeni zayıf ve ruhu güçlü bir hamileydim rüyamda, tüm kadınların en büyük hayali olsa gerek.

Fakat rüyamda bir eksiklik vardı. Mutluydum, başarmış hissediyordum, her şey yolundaydı ama Serhan yoktu. Ben başarılı, şanslı, laneti kırmış ama yalnız bir anneydim.

Kalbim ani bir sancıyla burkuldu. Bu imkansızdı! Bilgisayarımı kapatıp ayaklandım. Sağlıklı düşünemiyordum. Mutfağa gidip kahve için su koydum. Kafeine ihtiyacım vardı. Ben bir kafein bağımlısıyım.

Günün geri kalanını düşünmemek için kitap okuyarak geçirdim. Fakat akşam elim gayri ihtiyari karnıma gidince… Onu hissettim. Rüyamdaki gibi…

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Bölüm 2 : Yalnız, Başarısız, Şanssız ve Lanetli

Aslında canıma tak ettiren bir an oldu. Gözlerine baktım ve ayrılmak istediğimi söyledim. Bunu ona yalnızca bir kez yaptım. Ve...

Kapat