Anneler Günü Hediye Önerileri


Bu sene Anneler günü biraz buruk geçecek.Anneleri uzakta olanlar, yakında olsa salgından dolayı görüşmek mümkün değil,ziyaret yapılamayacak.


Anneler Günü, anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla bütün Dünya’da farklı zamanlarda kutlanan özel gün. Vikipedi de böyle yazıyordu.Bende okuyucuya fikir olması açısından arşivime daha önce topladığım hem evde yapıla bilecek hem de alırken ne nasıl olmalıya cevap olması açısından birkaç fikir.
Şimdi bazı anneler vardır; Anneler günü bana özel bir gün şahsıma ait bir hediye olsun ister. Ya da ben gibi annelerde hiç önemli değil.Paket açmak en keyif aldığı.

Burada önemli olan tabii ki de bütçeniz.Size satın alabileceğiniz birkaç seçenek.


*En kişisel hediyelerden biri PARFÜM hediye edebilirsiniz.Parfüm tamamen kişiye özel ve her zaman kullanıla bilecek bir hediye.

*Sosyal medyayı aktif kullanan,telefonları ya da bilgisayarları ile iç içe yaşayan annelere. Onlar da kullana bileceği farklı aksesuarlar ya da elindeki teknoloji aletini yenileye bilirsiniz.:)


*Tatlıya karşı ayrı bir sevgisi olan anneler için harika çikolataların yapıldığı bir dönemdeyiz.Üstelik onlara resim,mesaj bile yazdırılabileceğimiz nefis siteler,dükkanlar var.


*Annenizin artık giyim konusunda zevkini az çok biliyorsunuzdur.Şık bir kıyafet,fular,ayakkabı olabilir hediyeniz.


*Güzel bir saat,kolye,bilezik,küpe,çanta,güneş gözlüğü,nevresim takımı,en sevdiği çiçeği hediye edebilirsiniz.


*Spor tutkunu annelere spor ile ilgili hediye edile bilir.

*Okumadan kendini alamayan,kitap okumayı seven annelere ona hitap eden kitabı alabilirisiniz.


*Keyfine düşkün olan annelere sabun,banyo köpüğü,jeli alabilirsiniz.


*Şu sıralar evde fazlasıyla vakit geçiriyor annelerimiz.Sürekli eller suda.Mecburen dezenfektana maruz kalan elleri ve cildi için güzel bir bakım seti alabilirsiniz.


*Balkonda ya da bahçede ekmeyi biçmeyi seven annelere bahçesi veya balkonu  için aksesuar ya da eke bileceği bir ürün alabilirsiniz.
Bunlar parasal olarak sıkıntınız yoksa yapılabilecekler.

Bir de tamamen benden olsun bana ait olsun dediğimiz hediyeler var.


Naif annelere; yazdığınız bir şiirle veya bir çift güzel sözle bile duygulana bileceği gibi.El emeği yapabileceğiniz birçok seçenek var.
Mesela eğer oruç tutmuyorsa güne sizin hazırladığınız bir kahvaltı ile başlaya bilir.Ya da ogün akşam yemeği sonrası tatlısı sizin el emeğiniz olabilir.
Bir boş kavanozu süsleyip içine anneniz ile ilgili 30 gün boyunca gün gün açacağı küçük notlar yazabilirsiniz.
Kırtasiyeden seramik ya da cam obje üzerine yazı yazabileceğiniz kalem alıp.Boş bir fincan,tabak,çerçeve kenarını süsleyip hediye edebilirsiniz.

Çok şanslıyız ki teknoloji sayesinde birçok seçenek karşımıza çıkıyor.Yapmanız gereken annenizin ruhunu okşayacak,ona size hatırlatacak bir hediye bulmanız.Ne olursa olsun hediyeniz kalbinizden annenize gelecek bir hediye olacağına eminim.


Tüm annelerin günü kutlu olsun. Anne sadece doğuran değildir.Beden doğurur,yürek büyütür.

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın: