to top

Güzel bir bayram

Bir Kurban bayramını daha geçirdik. Çok klişe olacak ama küçükken bayramlar daha güzeldi. Babam kurban işlerini bitirdikten sonra akraba ziyaretine gitmek için sabırsızlanırdık. Annem kardeşim ve benim yeni ve güzel kıyafetlerimizi giydirirdi. Tabi sabah bayram namazından sonra dayımın beni uyandırması ayrı güzeldi. Şimdi hayat koşturması içinde bayramların tadı pek çıkmıyor. Çok şükür ki hala eli öpülecek büyüklerimiz var..

Bayramın ilk gününü İstanbul’da geçirmeye karar verdik. Normalde trafiğin olduğu yerlerde rahatça dolaşabildik. Sabah saatlerinde Beşiktaş’tan Emirgan’a uzanan sahil bir harikaydı. Biz de güzel hava ve trafiksiz yolların tadını çıkardık.

İlk gün akşamüzeri de benim memleketim olan Gönen’e gitmek için yola çıktık. Yolların dolu olduğunu düşünerek gemiyle gitmeyi tercih ettik. Bandırma – Yenikapı oradan da Gönen’e geçerek rahat bir yolculuk geçirdik.

Gönen’de 5 gün nasıl geçti hiç anlamadım. Bol bol tatlı, et yemekleri, doğa gezileri, Gönen parkı derken günler geçip gitti. Çok keyif aldığımız bir tatil ve bayram geçirmiş olduk.. 

( Boş İstanbul sokakları )

Bebek sahilinden

Gönen çayı

Gönen Parkı

Gönen Parkından

Sonbahar demek benim için sarı yapraklar demek.

Gönen Parkı

Gönen’in köylerinden

Gönen parkından

Sahlep keyfi

 

 

Şahika

Tasarlar, çizer, boyar..

Bir Cevap Yazın

})(jQuery)
Önceki yazıyı okuyun:
Klasik, bu aralar ben :)

Ramazan'ın son demlerini yaşadığımız şu günlerde klasik bu günlerde ben yazımı yazmazsam olmaz diye düşündüm. Instagram'ı aktif olarak kullandığımdan (her...

Kapat